To tylko głupia zabawa

Identyfiaktor podmiotu: SCP-PL-199
Klasa podmiotu: Bezpieczne
Specjalne czynności przechowawcze: SCP-PL-199 należy przechowywać w zamkniętej dopasowanej do wymiarów obiektu szklanej gablocie. Obiekt ma znajdować się pod nieustanną obserwacją trzech (3) kamer. Tekst zapisany na jednej ze stron nie może być czytelny dla kamer. Zaleca się ułożenie obiektu tekstem do dołu. Każdą próbę przeprowadzenia badań nad SCP-PL-199 należy z konsultować z dr. Lewsz, a w razie otrzymania zgody umożliwić jej nadzorowanie lub uczestnictwo w projekcie. Należy również zgłaszać do dr. Lewsz wszelkie występowanie anomalnych zjawisk mających na celu ekspozycje tekstu SCP-PL-199 dla osób nieupoważnionych. Wśród nich wyróżnia się:

  • otwarcie się drzwi przechowalni
  • pojawienie się tekstu po drugiej stronie SCP-PL-199
  • przepołowienie gabloty
  • przyklejenie się obiektu do jednej z kamer stroną z tesktem
  • stworzenie wielu kopii SCP-PL-199 (o nieanormalnych właściwościach) co doprowadziło do pęknięcia gabloty z powodu nacisku
  • pojawienie się obiektu przed drzwiami przechowalni tekstem do góry

Wszelkie próby zakrycia gabloty nieprzezroczystym materiałem kończyły się niepowodzeniem. Materiał stawał w płomieniach lub zmieniał się w pył. Próby zamazania obiektu okazały się nietrwałe. Po sześciu godzinach tekst był czytelny.
Opis: SCP-PL-199 to pożółkła kartka papieru formatu A4. Badania wykazały, że pochodzi z przełomu XVI i XVII wieku, a słowa zapisano atramentem wymieszanym z czerwoną niezidentyfikowaną substancją (prawdopodobnie ludzką oraz zwierzęcą krwią). Tekst zawiera instrukcje potrzebne do zagrania w "Wiedźmę i służkę". Treść napisano łaciną jednak, pozostaje czytelna dla osób nieznających języka. Kopie SCP-PL-199 nie wykazują anomalnych właściwości. Poniżej znajduje się przepisany i przetłumaczony nieanomalny tekst SCP-PL-19:

Bądź pozdrowiony Ty, Twoi przyjaciele oraz Bogowie, którym ofiary oddajesz.
Jeśli to czytasz, nie lękaj się albowiem dostąpiłeś właśnie zaszczytu poznania ogromnej tajemnicy. Nie wiem jakim cudem ten list dostał się w Twoje ręce, lecz Pani Fortuna musi być po Twojej stronie. Zapewne mniewasz się dobrze, a jeśli choroba bądź zaraza nawiedziła Twoje domostwo świetnie się składa, gdyż ofiaruję Ci swoją pomoc. Jestem dawczynią Twojego szczęścia i zmianą fatum. Pewnie nazwiesz to głupią zabawą lub żartem, lecz nie drzyj kartki i wysłuchaj co mam do przekazania. Mam zamiar wprowadzić Cię w niezapomnianą grę, której nie zapomnisz do końca życia. Zwie się ona "Wiedźma i służka". Skąd ta nazwa zapytasz. Pozwól, że opowiem Ci historię.
Pewna wiedźma miała służkę, która pewnego dnia wykradła jej tajemnicę wiecznego szczęścia. Było nią dziesięć słów w języku nieznanym przez zwykłych śmiertelnych. Każdego dnia służka czesała wiedźmę, której sprawiało to niezmierną przyjemność i szeptała dziesięć słów szczęścia. Wiedźma wiedziała, że służka jest przygłucha, dlatego wymiała je najciszej, jak mogła i tylko wtedy gdy sprawy nie szły po jej myśli. Podczas jednej z pieszczot służąca przebiła jej bębenki metalowym prętem. Kiedy wiedźma nie usłyszała własnych słów zaczęła powtarzać je głośniej i głośniej, aż w końcu krzyczała je do zdarcia gardła. Wtedy to służka wbiła metal najmocniej, jak umiała. Kiedy tylko krew starej wiedźmy zaczęła wypłwać z rany służka powiedziała dziesięć słów szczęścia przekroczyła próg i do końca życia nie zaznała już nieszczęścia.
Musisz zrobić dokładnie to co służka. Jednak szczęściem należy się dzielić. Znajdź co najmniej jedną chętną osobę. Pomoże Ci ona dostąpić szczęścia. Musi być ona zaufaną osobą nie tak jak służka. Każ jej zakryć sobie uszy, a następnie przeczytać całą historię od początku. Gwarantuję że, urywki słów będą tworzyć słowa. Ilość słów zależy od tego ile kroków należy wykonać aby niczym się już nie martwić i mieć szczęście po swej stronie cały czas. Im mniej słów tym więcej kroków. Nikt nie wie ile musisz przejść, by dojść do Pani Fortuny. Pamiętaj jeno i szczęściem dziel się. Powiedz wszystkim, których kochasz o tej zabawie niech szczęście się mnoży i dzieli wśród was.
Bądź pozdrowiony Ty, Twoi przyjaciele oraz Pani Fortuna, której cześć oddasz za chwilę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License